fbpx

Зустріч Сергія Лукашова, національного директора СОС Дитячі Містечка Україна, з командою оцінки Будинку дитини в Сєвєродонецьку

4 Березня 2021

Днями в Сєвєродонецьку обговорили результати першого етапу трансформації обласного Будинку дитини. Установа увійшла до проєкту «Підготовка до трансформації дитячого закладу в м. Сєвєродонецьку та реагування на виклики, пов’язані з захистом дітей від COVID-19», що реалізує Луганське відділення СОС Дитячі Містечка Україна за підтримки UNICEF Ukraine та в партнерстві з Луганською обласною держадміністрацією.

Сергій Лукашов, національний директор СОС Дитячі Містечка Україна, зустрівся з командою оцінки Будинку дитини в Сєвєродонецьку. Він зазначив, що попри опір системи реформуванню інтернатних закладів, позитивний приклад деінституалізації буде й на Луганщині: «Наша організація стоїть на захисті права дитини виховуватися в родині, права на любов, на турботу. Малюки є найбільш вразливою категорією дітей. Тому їм в першу чергу треба допомогти, вони страждають найбільше. І тому можливість попрацювати з малюками та спробувати перемістити якомога більше з них в сімейні форми виховання, це – обов’язок для нас».

Наразі в установі перебуває 42 дитини, з них лише 24% мають статус дитини-сироти чи позбавленої батьківського піклування. Найбільше дітей з Попаснянської та Лисичанської громад. 55% малюків можуть бути переміщені в сімейні форми виховання, реінтегровані в родину чи всиновлені. У майбутньому свою остаточну оцінку щодо переміщення та адаптації дітей сформують фахівці проєкту: соціальні працівники, психолог та лікар-педіатр. Також буде проаналізоване приміщення закладу та потреби реінтегрованих дітей. Після цього команда оцінки підготує комплексні рекомендації до переміщення маленьких вихованців Луганського обласного Будинку дитини.