fbpx

Вивозять з-під обстрілів, дають прихисток, доправляють гуманітарну допомогу: як партнери проєкту #SOSДіти рятують сім’ї.

20 Квітня 2022

Донеччина, Луганщина, Харківщина…Маленькі села і селища, куди важко дістатися через пошкоджену окупантами інфраструктуру, де немає продовольства, ліків та навіть зв’язку. Саме з таких населених пунктів впродовж останніх двох тижнів евакуювали людей наші партнери БФ “Слов’янське серце” (м. Святогірськ, Донецька область).

Від початку квітня у “Слов’янському Серці” отримали 1500 запитів на евакуацію. У першу чергу –  вивезли два ДБСТ з Донеччини і ще три ДБСТ з Луганщини. Ці родини вже влаштовані у безпечних регіонах України. Завдяки фінансовій підтримці СОС Дитячі Містечка, фонд здійснив 58 евакуаційних поїздок. Загалом вивезені 411 людей, більше половини – діти. 

Також за кошти донорів організована доставка гуманітарних вантажів із Дніпра, ліків для населення та кормів для тварин. За два тижні перевезли 16 тонн гуманітарної допомоги.

Вивозять з-під обстрілів і надають прихисток й наші колеги з БФ “Помагаєм” (м. Дніпро). У приміщенні школи цей фонд обладнав шелтер для родин із дітьми, котрий працює із 27 лютого. Одночасно там можуть перебувати до 300 людей. Але, кажуть у фонді, намагаються розміщувати не більше 200, аби всім було комфортно. За весь час війни притулок став тимчасовим домом для майже 2100 людей.

Цього тижня для притулку придбали нову техніку – холодильник, пральну та сушильну машину і пилосмок. А ще роздали зі складу 30 наборів продуктів та побутової хімії, придбані за кошти СОС Дитячі Містечка Україна. А  також 250 упаковок підгузків для найменших діток, мамам яких довелося втікати від війни.

Гуманітарну допомогу переселенцям розвозять і  представники Фастівської громади (Київська область) та ГО “Волонтер”. Цього тижня доправили продуктові та гігієнічні набори 67 сім’ям, які вимушено виїхали з Київської та Донецької областей. У цих родинах виховуються більше 100 дітей, тож допомога їм дуже потрібна.

Тими, хто виїхав до західної України – опікуються БФ “Неємія” в Ужгороді та БФ “Українська освітня платформа” у Львові. У торговельному центрі біля Львівського вокзалу, благодійники із “Української освітньої платформи” з нашою допомогою облаштували кімнату для мам з дітьми, де можна перепочити після дороги та розважити малечу. 

Крім того, зі стартом проєкту СОС Діти у 5-ти областях “Українська освітня платформа” сформувала команди: є координатор, 2 фахівці з соціальної роботи, психолог. За перший тиждень роботи вони надали допомогу 350 сім’ям. Ще ці родини отримали такі необхідні зараз продуктові набори. 

В Ужгороді партнери СОС Дитячі Містечка Україна –  БФ “Неємія”, опікуються 107 сім’ями переселенців, а це 353 людини – батьки з дітьми. Також допомога надається 4-м місцевим ДБСТ, що виховують 38 дітей. Продуктові набори розвозять по всій Закарпатській області – сиротам, евакуйованим із зон бойових дій, багатодітним родинам, сім’ям у складних життєвих обставинах та жінкам із дітьми, котрі були вимушені залишити домівки.