Захід об’єднав представників служб у справах дітей, місцевої влади, поліції та неурядових організацій, які опікуються дітьми. Присутні обговорили які права дитини, на їхню думку, найчастіше порушують та важливість зростання дитини саме у сімейному середовищі, а не в інтернатних закладах (якиз в Івано-Франківській області 21, і ще 8 – переміщені з інших регіонів з початку повномасштабного вторгнення). І головне – як кожен із учасників може допомогти дитині виховуватись у сім‘ї.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2022/10/img_2154-1073x805.jpg)
Національна координаторка проєкту Право на сім’ю Маріанна Онуфрик – розповіла про те, як у регіонах та на загальнодержавному рівні допомагають вразливим сім’ям. Адже після повномасштабного вторгнення перед усіма, хто дбає про дітей, постали нові виклики. І тепер треба докласти спільних зусиль, аби діти не отримували додаткових травм.
Маріанна Онуфрик окремо зупинилася на шкідливому впливі виховання в інституціях, які гальмують розвиток та негативно позначаються на здоров’ї вихованців. Тож тепер маємо посилити інформаційну кампанію для того щоб кожен українець знав, наскільки важливою є для дитини сім’я.
Під час воркшопу з’ясували, що на Івано-Франківщині мешканці недостатньо обізнані про альтернативні сімейні форми виховання (це прийомні, опікунські сім’ї; дитячі будинки сімейного типу тощо) та не розуміють як це працює.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2022/10/img_2224-1073x805.jpg)
Йшлося про те, що саме треба зробити для просування альтернативних сімейних форм виховання, створення соціальних послуг. Як заохочувати людей дізнаватись більше про потреби дітей, можливості отримання допомоги та підтримки. А також, як спонукати місцеву владу до змін на благо дітей. Зустріч за спеціальною методикою провів тренер-фасилітатор Руслан Бахтиєв. Завдяки цій методиці вдалося колективно напрацювати чіткий план подальших дій.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2022/10/img_2262-1073x805.jpg)
Учасники зустрічі домовилися створити спільноту для оперативного обміну ідеями, досвідом, планування наступних активностей, вивчення ситуації у регіоні та залучення медіа до обговорення. Такі воркшопи є частиною інформаційної кампанії та вже відбулися Ужгороді та Львові. Далі зустрічі з лідерами думок на Київщині. Разом ми робимо цей світ кращим!