Насправді більшість дітей в інтернатах усиновити не можна. Бо в десятків тисяч хлопців і дівчат, які живуть в сиротинцях, є біологічні батьки.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-31_09-12-32-1073x1073.jpg)
За даними Мінсоцполітики, лише 5500 із них – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Але і за ними черга не стоїть. Бо уявлення про цих дітей у майбутніх усиновлювачів та реальність – різняться
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-31_09-12-34-1073x1073.jpg)
Маленька, світловолоса дівчинка з блакитними очима – такий образ дитини часто малюють в своїй уяві дорослі.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-31_09-12-33-2-1073x1073.jpg)
А в реальності більшість дітей, які підлягають усиновленню, старші 6 років. Чимало – з інвалідністю (але діагнози часто знімаються, коли дитина випускається з інтернату).
Важливо усвідомити головне: не ви вибираєте дитину, а для дитини шукають батьків. Якщо впевнені у своєму бажанні усиновити – прийміть реалії процесу усиновлення. А ще – наберіться не лише любові, а й терпіння.