Оля, 10 років та Андрій, 9 років, проживали у с. Торське, Лиманського району з батьком. Мати дітей померла у 2017 році, батько виховував їх самотужки. У жовтні 2022 року під час обстрілу загинув батько дітей, він відмовився від евакуації і через декілька тижнів трапилася трагічна подія.
«До нас у двір потрапив снаряд. Тато в цей час був на вулиці, він саме збирався зайти до будинку, але не встиг, його вбило. Ми дуже злякалися і сховалися»
– згадує 9-річний Андрій
Діти перебували декілька днів із загиблим батьком на подвір’ї і не могли евакуюватися, через постійні обстріли. Через деякий час завдяки волонтерам та поліції дітей вдалося евакуювати та перевезти до їх старшої рідної сестри, яка проживає у Покровському районі Донецької області. Там діти перебували два тижні.
Тим часом до нас звернулася Служба у справах дітей Донецької області, з запитом на надання психологічної реабілітації дітей на безпечній від бойових дій території України.
Разом з працівниками соціальних служб, наші фахівці СОС Дитячі Містечка переконали старшу сестру відправити молодших дітей до нашого табору психологічної підтримки на Закарпатті.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/04/f48aa4c-278980888-5412357348798009-5613692453432803618-n.jpg)
Евакуаційним потягом дітей було доставлено до Львова, де їх зустріли представники СОС Дитячі Містечка та соціальних служб та доставили їх до табору. Більше місяця діти перебували у таборі психологічної підтримки, де з ними працювали психологи та куратори для того, щоб стабілізувати їх психоемоційний стан, допомогти пережити травму втрати та соціалізуватися.
За час знаходження дітей у таборі стало відомо, що вони не зможуть повернутися до родини сестри. Перед нами постав новий виклик і спільно з соціальними службами нашим завданням стало знайти родину для дітей.
Завдяки ефективній взаємодії Мінсоцполітики, Служби у справах дітей та нашої організації ми знайшли прийомну родину, яка евакуювалася з Донецької області до Львова та знаходиться під супроводом Центру укріплення сім’ї СОС Дитячі Містечка у Львові.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/04/polyakovy-1-1073x495.png)
Зараз сім’я проживає у Львові, діти навчаються онлайн. За словами мами, всі в родині знайшли спільну мову. Молодша донька нарешті відчула себе дитиною, адже з 2017 року виконувала роль мами в сім’ї.
Ми продовжуємо підтримувати комунікацію з родиною, наші фахівці постійно знаходяться на зв’язку та надають психологічну допомогу постраждалим від бойових дій дітям.
Рідних батьків для дитини неможливо замінити, але кожна дитина має право на люблячу родину і ми в СОС Дитячі Містечка допомагаємо їй в цьому.