«День відкритих сердець соціальних служб» – це серія заходів СОС Дитячі Містечка у співпраці з територіальними громадами, які долучилися до нашого проєкту «Право на сім’ю». Проєкт спрямований на впровадження реформи деінституалізації та розвиток сімейних форм виховання дітей замість інституційних закладів (інтернатів) і реалізується у шести громадах двох українських областей.
Захід організували спільно зі Службою у справах дітей Городенської міської ради та приурочили до Всесвітнього дня дитини, для підтримки взаємодії між усіма представниками громади: родинами, соціальною службою, місцевою владою, а також продемонструвати важливість родинного тепла й взаємної турботи.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/11/dsc_2621-1073x714.jpg)
Фахівці соцслужби вже пройшли тренінги у межах проєкту «Право на сім’ю» з ведення випадку як ефективної технології соціальної роботи з сім’ями та дітьми у громаді та разом з родинами стали основними учасниками «Дня відкритих сердець соціальних служб».
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/11/dsc_2574-1073x714.jpg)
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/11/dsc_2592-1073x714.jpg)
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/11/dsc_2600-1073x714.jpg)
На захід завітали міський голова Богдан Кобилянський, перший заступник міського голови Андрій Цюмпала, національна менеджерка проєкту «Право на сім’ю» СОС Дитячі Містечка Антоніна Загроцька, керівник центру укріплення сім’ї в Івано-Франківській області СОС Дитячі Містечка Алла Котляр та завідувач сектору здійснення державного контролю за дотриманням прав дітей Головного управління Національної соціальної сервісної служби в Івано-Франківській області Віталія Попович.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/11/dsc_2739-1073x714.jpg)
Антоніна Загроцька подякувала Городенківській громаді за щирість і залученість у проєкт «Право на сім’ю». Вона відзначила самовідданість фахівців соціальної роботи, які знають кожну родину.
«Тут кожен на своєму місці, з відкритим серцем та готовністю розвивати сімейні форми виховання. Вкотре переконуюсь, що для успіху реформи вкрай необхідна трансформація світогляду місцевих управлінців, адже механізми реалізації змін лежать у їх рішеннях, готовності до викликів задля втілення змін на краще»
– додала наша Антоніна Загроцька.
Міський голова Богдан Кобилянський у свою чергу висловив вдячність СОС Дитячі Містечка за співпрацю упродовж двох років.
До уваги гостей представили інтерактивну виставу «Що якби…» про роль соціальних працівників у житті родин і дітей, а також документальний фільм «Право на сім’ю», створений нашою командою і присвячений різновидам сімейного виховання дітей та важливості скасування інтернатних форм виховання.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/11/dsc_2843-1-1073x714.jpg)
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/11/dsc_2859-1073x714.jpg)
Неодмінна частина «Дня відкритих сердець соціальних працівників» – майстер-класи й розваги для дітей, а також консультація психолога для батьків. Маленькі глядачі взяли участь у заняттях з аквагриму, акторської майстерності, розв’язували головоломки й перемагали у конкурсах, які для дітей підготували викладачі Городенківського центру дитячої та юнацької творчості. Батьки натомість поспілкувалися з психологом Оксаною Холявкою, яка також є прийомною мамою. Пані Оксана виховала десять прийомних дітей, тому добре знається на всіх моментах батьківства й надала учасникам заходу цінні й корисні поради.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/11/dsc_2683-1073x714.jpg)
«День відкритих сердець соціальних працівників» у Городенківській ТГ став ще одним кроком у реалізації проєкту «Право на сім’ю» та його інформаційної кампанії «Всі діти – наші».
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/11/dsc_2555-1073x714.jpg)
Ми вдячні громаді за плідну співпрацю та готовність допомагати дітям і разом будувати наше майбутнє!
#всідітинаші