fbpx

З метою підтримки молоді, яка виходить з-під опіки, та її підготовки до самостійного життя у програмах СОС Дитячі Містечка реалізується Молодіжна програма.

Головна мета – формування в молоді навичок самостійності в різних сферах: планування часу, особистого бюджету, раціонального використання коштів, створення сім’ї, збереження здоров’я, професійної підготовки.

Також в рамках Молодіжної програми молодь має можливість отримати субсидії від організації на освіту, оренду квартири, купівлю інструментів для ведення малого підприємництва тощо.

А найголовніше – це підтримка наставниками протягом перших 3-6 років становлення у самостійному житті.

Програма складається з трьох етапів:
Перший етап передбачає підготовку до виходу з під-опіки у період, коли підліток ще проживає у прийомній сім’ї:

  • професійну орієнтацію;
  • допомогу у виборі майбутнього місця професійного навчання;
  • розвиток соціальних та життєвих навичок, необхідних для самостійного життя;
  • визначення часу та умов виходу з-під опіки, налагодження контакту з майбутнім наставником.

Другий етап напівсамостійного проживання включає індивідуальний супровід молоді після виходу з-під опіки.

Супровід здійснюється підготовленими наставниками. В ході супроводу молоді люди мають можливість отримати фінансову підтримку для отримання професійної освіти, підвищення кваліфікації, практичного досвіду роботи та організації тимчасового проживання. СОС Дитячі Містечка надає підтримку молодим людям на ремонт та облаштування житла.

Третій етап — подальше відслідковування життєвих історій випускників СОС Дитячі Містечка.

 

У вересні 2018 року в Києві було відкрито Молодіжний центр, який щомісячно відвідує більше 250 юнаків та дівчат, які проживають в Дитячому Містечку у Броварах(14+), які вийшли з-під опіки (18+), віком 14+ з родин у кризі, з місцевої громади, а також спеціалістів, що працюють у сфері захисту прав дітей.

Мета діяльності Молодіжного центру – створення інноваційної платформи для ефективної взаємодії дітей-вихованців альтернативних форм виховання, молоді, що виходить з-під опіки та молоді з громади, з метою розвитку соціальних та професійних навичок, інтеграції дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та молоді з їх числа у громаду.

Принципи роботи Центру:
1. Доступність
2. Активна участь молоді
3. Розвиток
4. Повага
5. Відкритість
6. Безкоштовні послуги.

Які послуги надаються?
– психологічні консультації та підтримка;
– тренінги для розвитку навичок самостійного життя;
– освітні та профорієнтаційні заходи;
– розважальні заходи для активного відпочинку;
– антикафе – користування відкритим простором для спілкування з однолітками;
– посилення потенціалу фахівців з питань захисту дітей (тренінги, семінари щодо роботи з вразливими сім’ями та дітьми, обмін досвідом між державними та громадськими організаціями);
зустрічі, круглі столи, інші заходи щодо відстоювання найкращих інтересів дітей, які не мають піклування батьків та/або ризикують втратити батьківське піклування.