З нагоди 20-річчя роботи в Україні, ми в СОС Дитячі Містечка, планували відкрити 20 нових дитячих просторів, але перевиконали план і вже маємо більше 30 відкритих просторів по всій країні. Відкриття локацій стало можливим за підтримки наших литовських друзів та партнерів з СОС Дитячі Містечка Литва.
Простори слугуватимуть місцем для навчання, розвитку та спільного дозвілля мешканців громади та ВПО. Це місце для вільної гри і роботи зі спеціалістами, послуги в яких надають фахівці для місцевих дітей з вразливих категорій та вимушено переміщених осіб, які проживають на території громади.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/07/357467207_643688027789006_1918298318788140060_n-2.jpg)
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/07/357718059_643689344455541_5215966055727825646_n-2-1073x669.jpg)
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/07/358037568_643689414455534_2490690370099475683_n-2.jpg)
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/07/358088302_643689604455515_213729884626438778_n-2-1073x805.jpg)
Ми встановили інтерактивний дитячий стіл та дисплей, фліпчарт, закупили більше десятка настільних ігор та пазлів для дітей різного віку, дивани, крісло-грушу, сухий басейн, стелажі та різне умеблювання.
Але не самими розвагами – для малечі є заняття з психотерапії. А ще для батьків — фахова допомога спеціалістів щодо розвитку та виховання дітей. Всі активності — безкоштовні.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/07/358021413_643689464455529_1941056127959366727_n-1073x809.jpg)
“Цей простір хочемо присвятити дружбі з литовським народом. У перші дні війни, коли світ був впевнений, що ми програємо і зникнемо з карти світу, литовські друзі почали надсилати нам гроші і надавати підтримку – моральну й політичну. Бо вже тоді вони були впевнені, що ми переможемо. За литовські пожертви ми евакуювали людей із прифронтових територій, влаштовували їх”
— розповів Національний директор «СОС Дитячі містечка» Сергій Лукашов
На тісному зв’язку між Україною та Литвою наголосила і радниця Посольства Литовської Республіки в Україні Юргіта Янкунєнє:
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/07/9s8a5775-1073x1610.jpg)
«Співпраця між СОС Дитячі Містечка Литви та України доводить, наскільки швидко ми можемо згуртуватися і діяти разом у складний час. Дорогі українці! Знайте, що Литва завжди підтримувала і буде підтримувати вас”
Окремо хочемо подякувати Чернігівській ОВА та заступниці Голови ОВА Жанні Шерстюк за співпрацю та спільне бачення майбутнього соціальної сфери України.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/07/9s8a5557-1073x752.jpg)
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/07/358054066_643689497788859_1780424936763782073_n.jpg)
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/07/358104397_643689421122200_1227142910477581553_n-2.jpg)
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/07/358116291_643689341122208_6066365058334189575_n-2-1073x1054.jpg)
Дитячі простори працюватимуть з понеділка по суботу, з 9:00 до 18:00 год. Про графік роботи та активності можна дізнатися за посиланням або за номерами телефону: 0503928415, 0503928215.
Кожен з нас сильніший, ресурсніший і потужніший саме завдяки дружбі. Ми також. Тому безмірно вдячні бути, дружити й зростати професійно у великій сімʼї СОС Дитячі Містечка.