fbpx

200 родин, які постраждали через підрив Каховської ГЕС отримали допомогу від проєкту SOSДіти

23 Червня 2023

У затоплених містах і селах Херсонщини, де уже відійшла вода, досі триває ліквідація наслідків повені. Волонтери другий тиждень підтримують місцевих.

Через підрив російськими військами Каховської ГЕС, у зоні підтоплення на Херсонщині опинились 80 населених пунктів. У населених пунктах, які оговтуються від повені, ми разом із нашим партнером з Дінпропетровщини Благодійним фондом “Помагаєм” вже надали допомогу 200 постраждалим сім’ям. 

Найболісніші розповіді – про лівий берег Дніпра. У когось мама в Голій Пристані більше доби провела на даху будинку, доки її врятували. Одна з жінок, плачучи, говорить, що після підриву ГЕС не має зв’язку з батьком, який жив на дачі в Коханах. У чоловіка, який допомагав розвантажувати бус, повністю залило офіс – поліграфічне підприємство.

Багатодітна мама Тетяна з Чорнобаївки, розповіла, що найбільше переживань було щодо підтоплення моста, який з’єднує село з трасою, адже тоді можливості повернутися додому не було б. А щодо потреб, то їх у місцевих мешканців чимало:

«Найбільша потреба – засоби гігієни. В мене четверо дітей. Троє дівчат, двоє з яких – підлітки. Тож, в нас найактуальніше питання – засоби гігієни»

Ще одна жінка, яка отримала допомогу – Вікторія з Херсона:

 «У нас троє дітей: 5-річна дівчинка, хлопчики 8 та 11 років. Маємо 5 котів та 3 собаки. Якщо комусь треба буде допомога – ми готові забрати маленьких тварин. Мисочка, кашки – завжди знайдеться»

Жінка розповіла, що найбільше хвилюються за родичів у селі Садове, адже там підтоплення серйозне: «В нас там свекруха, бабуся старенька, їй 90 років і дядько наш. Продукти є, але там не вистачає інсуліну».

Кожна з родин отримала по чотири пакети: два з продуктами, один із засобами гігієни, один із непродовольчими товарами (свічки, сірники, вологі серветки тощо), а також іграшки для дітей.

Загальна вартість наборів – майже 483 тисячі гривень. І нещодавно наш партнер БФ «Помагаєм» відкрив постійно діючу місію в Херсоні.

Днями волонтери розвезли гуманітарну допомогу в 11 сіл: до Інгульця та Федорівки Херсонської області та селищ Снігурівської громади Миколаївської області: Івано-Кепіна, Павлівки, Василівки, Павло-Мар’янівки, Юр’ївки, Афанасіївки, Новоселівки, Галаганівки, Єлизаветівки.