Дар’я студентка та мама однорічної Емілії. До початку повномасштабної вторгнення проживала у Херсоні та вчилася у Херсонському державному університеті на логопеда.
Війна застала дівчину зненацька, на початок повномасштабного вторгнення Дар’я була вагітна, а у квітні вже в окупації народила дівчинку. До серпня місяця сім’я проживала у Херсоні, а вже наприкінці літа Дар’ї вдалося виїхати з чотирьох місячною Емілією евакуаційним автобусом до Запоріжжя. Дорога була тяжкою, пункти перепуску було важко пройти.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/06/photo-3-1073x1431.jpg)
Після складної дороги, дівчина з донькою приблизно на тиждень лишилася перепочити у родичів у Запоріжжі. Після Запоріжжя сім’я відправилися у Чернівецьку область.
«Ми живемо у родичів, в селі за дванадцять кілометрів від Чернівців. Це досить поряд з містом і я маю можливість відвідувати простір СОС Дитячі Містечка. Мені подобається на новому місці, головне що тут безпечно»
– розповідає Дар’я
Перші пів року після евакуації, були дуже складними для родини. Привітні Чернівці та життя у новому, значно безпечнішому місці дівчину не радували. Вона не мала зв’язку з батьками та близькими, що лишилися у Херсоні, бо український зв’язок у місті відключили, а російські SIM-картки вони не купували.
«Це було просто жахливо, я не могла відійти від окупації, мабуть, пів року, я дуже переживала за батьків, з ними не було зв’язку. Я не можу передати словами як я прожила ці пів року»
– згадує дівчина
Відвідуючи Центр надання адміністративних послуг в новій громаді, Дар’я побачила оголошення з QR-кодом, код дівчина просканувала та потрапила на сторінку СОС Дитячі Містечка Чернівці і дізналася про нашу організацію та можливу допомогу.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/06/photo-2-1073x805.jpg)
Дар’я та Емілія отримали дитячого візочка, за фінансування Humanitarian Funding Pool, навесні родина отримала багатоцільову грошову допомогу та стали постійними відвідувачами нашого Дружнього до матері та дитини простору. А нещодавно маленька Емілія взяла участь у своєму першому конкурсі – «Повзункові Перегони», який проводився на базі нашого простору.
![](https://sos-ukraine.org/wp-content/uploads/2023/06/photo-1-1073x1431.jpg)
«Мені так у вас подобається, а команда взагалі – супер! Я отримала якісні соціальні послуги, допомогу та підтримку. Дякую Вам!»
– ділиться враженнями Дар’я
Плани на майбутнє
Дар’я розповідає, що хоче повернутися до Херсону. Також дівчина захоплюється грою на бандурі та планує складати іспит до магістратури, у чому ми щиро бажаємо їй успіху!
Через декілька днів після інтерв’ю відбувся підрив Каховської гідроелектростанції та руйнування дамби, що загрожує затопленням та наражає на небезпеку велику кількість цивільного населення. З рідними Дар’ї все добре