fbpx
Зустріч з Інгрід Йохансен, CEO Children’s Villages

Зустріч з Інгрід Йохансен, CEO Children’s Villages

У п’ятницю, 18 березня, з робочим візитом з метою надання всебічної підтримки, взаємодії та обговорення шляхів допомоги українським дітям, до СОС Польща прибула генеральний виконавчий директор СОС Кіндердорф Інтернешнл, Інгрід Йохансен.

Працівники СОС Дитячі Містечка спільно з колегами з SOS Wioski Dziecięce мали можливіть не лише поспілкуватися, а й попрацювати разом з пані Інгрід.

Місіс Йохансен подякувала спеціалістам СОС Дитячі Містечка за їх сумлінну працю, згуртованість у кризовій ситуації та готовність брати на себе виклики сьогодення, пов’язані з порятунком якомога більшої кількості дітей, наголосила на солідарності з народом України у цю важку мить та готовність надання необхідної підтримки у забезпеченні та сприянні функціонування завдань надзвичайного реагування.

Під час робочої зустрічі директор Луганської програми, Людмила Харченко, поділилась 10-літнім досвідом роботи в в регіоні, 8 років з яких проходили у стані активних воєнних дій або їх тимчасового призупинення. Завдяки підтримці СОС Кіндерфорф Інтернешлн, Луганське відділення організації не тільки ні на мить не припиняло реалізацію програм з надання допомоги дітям-сиротам та дітям з вразливих сімей, а й розширило сферу своєї підтримки у 5 разів.

На робочій зустрічі були також порушені наступні питання:

  • необхідність евакуації вихованців інтернатних закладів з Волині через ймовірний ризик залучення у воєнний конфлікт військових Білорусі на стороні агресора;
  • розширення адвокаційних механізмів та співпраці з урядами європейських держав та міжнародних міжурядових організацій з метою пошуку нових можливостей для розміщення та забезпечення необхідним дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та сімей з дітьми, змушених покинути рідні домівки, у європейських країнах;
  • надання консультацій, лобіювання та сприяння створенню міждержавних нормативних документів, що регламентують перебування українських дітей за кордоном та гарантують повернення українських дітей до України по закінченню бойових дій;
  • підтримка міжнародним офісом співпраці СОС Дитячі Містечка з урядом України у питаннях прискорення впровадження плану заходів з реалізації реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, сприяння створенню сімейних та наближених до сімейних форм виховання.

СОС Кіндердорф Інтернешл та СОС Дитячі Містечка висловили слова щирої подяки уряду Республіки Польща та СОС Польща за неймовірні зусилля польської сторони в процесі евакуації, розміщення, забезпечення всіма життєво необхідними ресурсами сімей з дітьми, а головне, за  відкритість їх сердець, жертовність та надання почуття захищеності та затишку дітям України.

Робоча зустріч продовжилася відвіданням Дитячого містечка у м.Сідельце – однієї з трьох польських локацій, де наразі перебувають підопічні СОС Дитячі Містечка Україна – прийомна та патронатна сім’ї з дітьми  та ще 23 дитини з центру захисту дітей «Наші діти».

Гості могли пересвідчитися у комфортності умов проживання дітей, їх повному забезпеченні продуктами харчування та гігієни. Водночас, співробітники «СОС Дитячі Містечка» Україна продовжують соціальний супровід сімей з дітьми на місцях, надають освітні та соціально-психологічні послуги.

Сім’ї висловили вдячність організації за своєчасну евакуацію дітей, недопущення додаткової травматизації дітей та зусиль, направлених  на оберігання дітей від можливості стати свідками жахів війни. Завдяки цьому діти почуваються  у безпеці та сприймають своє вимушене переміщення як захопливу подорож та можливість завести нових друзів та пізнати світ.