fbpx

Головною особливістю роботи СОС Дитячі Містечка Україна є комплексний підхід до проблеми сирітства. Робота не лише з наслідками, а й над профілактикою – підтримка вразливих родин задля їх збереження та налагодження в них здорової атмосфери. Для цього сім’ям із дітьми у складних життєвих обставинах надається як матеріальна допомога (продуктові набори, засоби гігієни, ліки), так і фахова нематеріальна підтримка (консультації психологів, педагогів, логопедів, оплата професійних курсів, ін.). Щорічно програма «Укріплення сім’ї» СОС Дитячі Містечка Україна в Луганській області підтримує більше 1000 вразливих дітей та дорослих.

Задля допомоги матерям із дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, організація 28 вересня 2021 року відкрила двері Притулку у Сєвєродонецьку, де жінки з дітьми до 3х років з усієї Луганської області зможуть отримати безпечний прихисток та своєчасну допомогу. Причини потрапляння у складні життєві обставини можуть бути різними: домашнє насильство, коли є потреба убезпечити жінку з дітьми від агресора, втрата житла через надзвичайну ситуацію, непридатні житлові умови чи інші проблеми – але їх об’єднує те, що дитина ризикує бути відділеною від матері та опинитися в інтернаті.

У щоденній роботі фахівці організації постійно стикаються з жінками, які екстрено потребують безпечного місця перебування. Особливо вразливими є жінки з дітьми до 3-х років. Насамперед це – випускниці інтернатів та жінки, які втратили житло внаслідок військового конфлікту.

На рівні області, на жаль, немає жодного притулку для матерів із дітьми, які приймають жінок, незалежно від реєстрації.

Розуміючи гостроту проблеми, у 2021 році СОС Дитячі Містечка Україна придбала в Сєвєродонецьку 5-ти кімнатну квартиру за кошти гранту від Фонду Германа Гмайнера. Обласна влада нефінансово сприяє цій ініціативі і надасть притулку статус обласного.

У притулку діти разом із матерями знаходяться цілодобово, їм буде надається матеріальна підтримка, психологічна допомога, консультування фахівців щодо навичок батьківства, отримання нових професійних навичок і т.д. Таким чином вдовольняються термінові потреби та надється можливість відновитися, щоб згодом стати самодостатніми родинами. Матері з дітьми проживають у притулку не довше 6 місяців, і рішення щодо їх майбутнього житла має бути знайдено протягом цього періоду. З виходом сімей із притулку прийматимуться інші сім’ї, яким потрібна допомога.

Щороку допомогу зможуть отримувати 25-100 осіб в залежності від особистих ситуацій родин.