fbpx

Сімейні форми виховання

Сімейні форми виховання – це професійна довготривала турбота про дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування

Київ та Київська область

СОС Дитяче Містечко Бровари – це 14 прийомних родин і дитячих будинків сімейного типу та 2 родини короткотривалого перебування, що разом виховують більше сотні дітей.

У кожному сімейному будинку на чолі з батьками-вихователями (мамою або сімейною парою) живуть 4-9 дітей різного віку і статі. Кожна сім’я живе своїм життям: планує і витрачає сімейний бюджет, вирішує, як проводити дозвілля, куди поїхати, створює свою унікальну атмосферу затишку і комфорту в будинку. Діти відвідують звичайні школи і дитячі сади, поліклініки, отримують додаткову освіту. У розвитку дітей батькам-вихователям допомагають фахівці СОС Дитячого Містечка Бровари. Ведеться планування індивідуального розвитку кожної дитини, де враховуються всі особливості, потреби, можливості дитини.

Також 17 молодих людей під нашим супроводом проживають за межами СОС Дитячого Містечка Бровари, а 8 – у малому груповому будинку у Києві, що створений організацією у 2018 році.

У чому унікальність нашої сімейної опіки?

  • підтримка і навчання батьків-вихователів з використанням кращих міжнародних практик; 
  • тісна співпраця з державними партнерами у питаннях влаштування дітей і надання послуг;
  • використання затверджених державою моделей альтернативного виховання дітей;
  • надання додаткової підтримки дітям та родинам, у т.ч. житло, оплата комунальних послуг.

Луганська область

Луганська програма відкрита у 2012 році. У співпраці з державними партнерами було створено 6 прийомних сімей, інтегрованих у громаду. У 2015-2016 роках нові родини у Старобільську та Сєвєродонецьку були включені в програму. Наразі підтримку отримують 14 сімей, в яких виховується 41 дитина. У 2019 році було відібрано і навчено перші 5 патронатних сімей у Луганській області.

Сімейні форми виховання допомогли понад 100 дітям з початку роботи програми.

Буклет про сімейні форми виховання – Сімейні форми виховання
В цьому буклеті описані сімейні форми виховання (усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу), їхні відмінності та особливості, а також алгоритм прийняття дитини в сім’ю.

Буклет про сімейний патронат – Сімейний патронат

Супровід молоді

Також сімейні форми виховання здійснюють супровід молоді з числа дітей-сиріт, дітей, які залишилися без батьківського піклування, на етапі дорослішання і переходу до незалежного і самостійного життя.

Підлітки з сімейних форм виховання, які отримали повну загальну середню освіту і продовжують своє навчання в коледжах, вищих навчальних закладах мають можливість проживати в Малому груповому будинку в м. Києві. Разом з іншими однолітками молоді люди протягом 2-3 років вчаться бути самостійними, брати відповідальність за себе та своє життя.

Соціальні педагоги-наставники Малого групового будинку, постійно супроводжують молодь і допомагають у вирішенні нагальних питань і проблем, надають підтримку при отриманні нового соціального досвіду, а також сприяють формуванню емоційної зрілості.

Зв’язатися з нами

Альона Андрухович
Радник сімейних форм виховання
olena.andrukhovych@sos-ukraine.org