Погіршення умов життя сімей, брак підтримки сімей в складних життєвих обставинах з боку державних інституцій та зростання кількості дітей, позбавлених батьківського піклування викликає серйозне занепокоєння СОС Дитячі Містечка Україна.

Програма «Укріплення сім’ї» направлена на сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах, які можуть привести до того, що дитина може бути вилучена з сім’ї, тобто на профілактику соціального сирітства.

Наші  фахівці надають сім’ям комплекс послуг по технології кейс-менеджменту, розвиваючи чи укріплюючи спроможність батьків виховувати своїх дітей.

Кейс-менеджером є соціальний працівник, який є провідником послуг, що необхідно надати родині. Саме він мобілізує сили всіх інших організацій, служб і фахівців, які можуть надати допомогу. Найчастіше отримувачами наших послуг є одинокі батьки, багатодітні сім’ї, неповнолітні батьки, внутрішньо переміщені сім’ї, опікуни, батьки-випускники інтернатних закладів.

У рамках програми сім’ям надаються безкоштовні психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-побутові, інформаційні послуги, підтримка в отриманні професії/перeкваліфікації та матеріальна допомога.

Кінцевою метою  роботи нашої команди є самодостатність сімей, що означає не тільки поліпшення умов життя дітей в сім’ях, але також розвиток у батьків навичок справлятися з будь-якими проблемами, що виникають в сім’ї, керуючись, в першу чергу, інтересами дитини.

Навіть після виходу з програми, соціальні працівники проводять моніторинг сім’ї, щоб переконатися в стійкості отриманих результатів.

 

В Україні перший центр “Укріплення сім’ї” був відкритий в 2003 році в м. Києві. На сьогодні такі центри працюють в м.Києві, м.Бровари Київської області, м.Старобільськ та м.Сєвєродонецьк Луганської області.

 

Ми маємо неймовірні історії успіху сімей, які постійно мотивують нас в нашій роботі!