Людина від народження має права і обов’язки, які дозволяють їй адаптуватися до суспільного життя, долати певні труднощі, змінювати усталений стиль життя, соціалізуватися. Процес адаптації триває в кожного по-різному, адже кожен самостійно визначає пріоритети і реалізує власні здібності, вибирає свій життєвий шлях.

З метою підтримки молоді, яка виходить з-під опіки та її підготовки до самостійного життя у програмах СОС Дитячі Містечка реалізується молодіжна програма, учасниками якої є 51 молода людина у Київській програмі та 14 юнаків та дівчат в Луганській програмі, які вийшли або готуються до виходу з-під опіки.  В рамках програми проводяться заходи щодо формування у молоді навичок самостійності у різних сферах: профорієнтаційні, планування часу, особистого бюджету, раціонального використання коштів, створення сім’ї, збереження здоров’я, професійної підготовки. Молодь має можливість отримати субсидії від СОС на освіту, оренду квартири, купівлю інструментів для ведення малого підприємництва. Найголовніше, молодь отримує підтримку наставників протягом перших 3-6 років становлення у самостійному житті.

Програма складається з трьох етапів:

Перший етап передбачає підготовку до виходу з під-опіки у період, коли підліток ще проживає у прийомній сім’ї:
– професійну орієнтацію; допомогу у виборі майбутнього місця професійного навчання;
– розвиток соціальних та життєвих навичок, необхідних для самостійного життя;
– визначення часу та умов виходу з-під опіки, налагодження контакту з майбутнім наставником.

Другий етап напівсамостійного проживання включає індивідуальний супровід молоді після виходу з-під опіки. Супровід здійснюється підготовленими наставниками. В ході супроводу молоді люди мають можливість отримати фінансову підтримку для отримання професійної освіти, підвищення кваліфікації, практичного досвіду роботи та організації тимчасового проживання. СОС Дитячі Містечка надає підтримку молодим людям на ремонт та облаштування житла.

Третій етап — подальше відслідковування життєвих історій випускників СОС Дитячі Містечка.