Суспільно-правова (адвокаційна) діяльність СОС Дитячі Містечкаспрямована на поліпшення загальних умов та захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ми приймаємо активну участь у внесенні змін та вдосконаленні державної  політики в найкращих інтересах дітей та сімей з дітьми.

Ми звертаємося до представників влади та громадськості, докладаючи всіх можливих зусиль задля припинення порушень прав дітей та покращення умов їхнього життя.

СОС Дитячі Містечка приймає активну участь у сприянні реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та плану заходів з її реалізації.

Наша мета – щоб кожна дитина виховувалася у родині!  

Ми прагнемо, щоб молодь, яка знаходиться під опікою СОС Дитячі Містечка Україна була почута та їх голос був врахований при формуванні державнї політики у сфері захисту прав дітей. Саме тому ми підтримуємо розвитокНаціональної дитячої ради при Уповноваженому Президента України з прав дитини і делегуємо до складу Ради молодих людей, які представляють СОС Дитячі Містечка Україна.

В 2014 році СОС Дитячі Містечка стала співзасновником Української мережі за права дитини, до складу якої входять провідні всеукраїнські і міжнародні організацій, які займаються питаннями захисту прав дітей. Мережа має на меті сприяти реформуванню системи надання соціальних послуг з метою підвищення їх якості та доступності для дітей та сімей з дітьми, а також  вирішенню актуальних питань у сфері захисту прав дітей в Україні.