fbpx

Як досвід стає ключем до якісних змін у соціальних послугах?

4 Квітня 2025

Команда СОС Дитячі Містечка у межах проєкту “Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми” продовжує серію тренінгів для громад Київської області.

Люди, які безпосередньо користуються соціальними послугами або пережили складні життєві обставини — наприклад, молодь, що залишилася без батьківського піклування, родини з дітьми в кризових умовах, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, постраждалі від гендерно зумовленого насильства — найкраще розуміють, як ці послуги працюють на практиці. Вони відчувають як переваги, так і недоліки системи соціальної підтримки. Тому їхню думку необхідно враховувати під час ухвалення рішень щодо покращення соціальних програм і сервісів у громадах, керуючись принципом «Нічого для нас без нас».

Команда СОС Дитячі Містечка у межах проєкту “Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми” продовжує серію тренінгів для громад Київської області. Зокрема, навчання «Спільний дизайн за участі людей з життєвим досвідом» вже відбулося у Вишгородській, Макарівській, Великодимерський, Гостомельській, Ірпінській та Бучанській громадах.

Під час навчання:

🔹учасники знайомилися з міжнародними підходами до залучення людей із життєвим досвідом до планування програм і сервісів;

🔹обговорювали українські кейси та шукали способи адаптації найкращих практик у своїй роботі;

🔹через інтерактивні вправи моделювали ситуації співпраці між фахівцями та тими, кого напряму стосуються соціальні ініціативи.

Тренінги проводили Ірина Єременко — національна консультантка ЮНІСЕФ з розвитку соціальних послуг та Людмила Березовська – експертка у сфері соціальних послуг.

«Коли люди, які користуються соціальними послугами, беруть участь у їхньому створенні, ми отримуємо ефективніші рішення. Це підхід, що працює у всьому світі й допомагає будувати дійсно корисні ініціативи», — поділилась Людмила Березовська.

Учасники не просто послухали нову інформацію, а й отримали інструменти та поради, як застосувати нові знання для змін у громаді.


Тренінги відбулися в рамках проєкту “Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми”, який впроваджується Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW).

В консорціум входять: Українська мережа за права дитини, СОС Дитячі Містечка Україна, ГО “Соціальна Синергія” та Українська освітня платформа.