fbpx

Реінтеграція дитини до сім’ї походження: методичні рекомендації для фахівців

8 Квітня 2025

СОС Дитячі Містечка Україна розробили методичні рекомендації «Реінтеграція дитини з альтернативних форм догляду до сім’ї походження» — практичний інструмент для тих, хто щодня працює задля права дитини на життя у родині.

Сім’я — найкраще середовище для зростання та розвитку дитини. Саме в родині формуються цінності, поведінка, уявлення про світ і почуття безпеки. Натомість інституційний догляд, як підтверджують численні дослідження, негативно впливає на психічний, фізичний та інтелектуальний розвиток дитини.

Саме тому фахівці СОС Дитячі Містечка Україна розробили методичні рекомендації «Реінтеграція дитини з альтернативних форм догляду до сім’ї походження» — практичний інструмент для тих, хто щодня працює задля права дитини на життя у родині.

📘 Посібник створено в межах проєкту «Право на сім’ю» за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Чому це важливо?

Навіть попри реформу системи інституційного догляду та розвиток сімейних форм виховання, в Україні досі бракує практичних рекомендацій для фахівців щодо процесу реінтеграції дитини до рідної сім’ї.

Після початку повномасштабної війни це питання набуло нових вимірів. Сьогодні фахівці стикаються з унікальними викликами, коли йдеться про повернення дитини до родини після:

▪️ депортації до Росії;
▪️ евакуації з окупованих територій;
▪️ перебування за кордоном, у той час як батьки залишались в Україні.

Що містить посібник?

🔹 Алгоритми дій для ефективної реінтеграції дитини до сім’ї походження;
🔹 Практичні кейси, засновані на реальному досвіді фахівців СОС Дитячі Містечка Україна;
🔹 Інструменти для соціальних працівників, педагогів, психологів та вихователів інституційних закладів.

📥 Завантажити методичні рекомендації можна за посиланням: [ЗАВАНТАЖИТИ]