fbpx

Представниця СОС Дитячі Містечка взяла участь у міжнародній конференції з питань відновлення України

12-13 червня в Берліні відбулася Міжнародна конференція з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC2024). Цей масштабний захід об’єднав понад 3400 учасників, серед яких були лідери урядів багатьох країн, представники міжнародних організацій, бізнесу та громадянського суспільства.

Радниця з адвокації СОС Дитячі Містечка, Ксенія Надута-Скринник, представляла нашу організацію на цій конференції.

Вже другий рік поспіль ми долучаємося до URC, щоб адвокатувати реформу системи догляду та підтримки дітей – деінституціалізацію.

Ключова мета URC2024 полягала в консолідації міжнародної підтримки для відновлення, відбудови, реформування та модернізації України. Конференція охопила чотири основні виміри, кожен з яких має відношення до нашої адвокаційної роботи:

Бізнес вимір: Залучення приватного сектору для відбудови та економічного зростання.

Людський вимір: Соціальне відновлення та людський капітал для відновлення економіки України.

Місцевий та регіональний виміри: Відновлення громад та регіонів.

ЄС вимір: Євроінтеграція та дотичні до цього реформи.

Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович підкреслила важливість розвитку та збереження людського капіталу для відновлення України та її економіки. Акцентувала на ролі соціальних послуг у системі соціального захисту населення, що мають розвивати самоспроможність та економічну самостійність та важливості забезпечити в кожній громаді послугу життєстійкості та мінімальний пакет послуг що забезпечує право дитини на зростання в сімейному оточенні.

СОС Дитячі Містечка розробили ключові повідомлення для кожного тематичного блоку конференції, які Ксенія Надута-Скринник поширювала серед інших учасників та спікерів:

 1. Бізнес та донори:
  Бізнесу та донорам варто уникати інвестицій у реконструкцію закладів інституційного догляду під час відбудови країни. Натомість, потрібно розвивати та інвестувати в інфраструктуру комплексних послуг для дітей та сімей у громадах. Це є основою для повернення людей в Україну, забезпечення кадрових ресурсів для підприємств, а також для розвитку громад та їхньої економічної стійкості.
 2. Людський вимір:
  Реформа системи догляду та підтримки дітей є важливою для захисту та зміцнення майбутнього людського капіталу України. Діти, які зростають в інтернатних закладах, є частиною населення, яка може бути втрачена для майбутнього людського капіталу країни. Держава повинна «боротися» за кожну українську дитину.
 3. Місцевий та регіональний виміри:
  Розвиток системи догляду та підтримки дітей у громадах, спрямований на деінституціалізацію, тісно взаємопов’язаний із метою децентралізації. Місцеві органи влади повинні мати можливості не лише з точки зору повноважень, але й за допомогою державних фінансових ресурсів розвивати та забезпечувати необхідні базові послуги та послуги догляду і підтримки у громадах. Це сприятиме поверненню сімей із дітьми в громади та їхньому розвитку в майбутньому.
 4. ЄС вимір:
  На шляху України до членства в ЄС реформування системи догляду та підтримки дітей є одним із пріоритетів, який має бути визнаним. Стандарти, встановлені гарантіями ЄС щодо дитини та Стратегією ЄС щодо прав дитини, мають стати критеріями для зусиль Уряду України щодо реформування системи догляду та підтримки дітей, а також систем дошкільної та середньої освіти, юстиції та соціального захисту.

Ми дякуємо нашим партнерам і всім учасникам конференції за їхню підтримку та спільну роботу над відновленням України. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю та віримо, що разом ми зможемо забезпечити краще майбутнє для українських дітей та їхніх родин.