Представники Пирятинської, Миргородської, Кременчуцької, Шишацької та Лубенської громад здійснили навчальний візит на Київщину в межах проєкту ЮНІСЕФ «Better Care в Полтавській області», що реалізується МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна за фінансової підтримки Уряду Канади.

Мета візиту — посилити спроможність громад забезпечувати дітей і родини якісними соціальними послугами, просувати сімейні форми виховання, і впроваджувати системні зміни з урахуванням найкращих інтересів дитини.
Перший день візиту розпочався з Бородянки — громади, яка після трагедій воєнного періоду змогла не просто відновити систему соціального захисту, а й зробити її потужнішою. Учасники відвідали Центр укріплення сімей і модульний Центр надання соціальних послуг, які працюють поруч.



Тут громада спільно з СОС Дитячі Містечка та іншими партнерами змогла вибудувати взаємодію, що дійсно відповідає потребам родин, організувати доступ до широкого спектру допомоги: від психологічної підтримки постраждалим родинам до занять із логопедом, психологом, арт-терапії та різних видів активностей для дітей.
Делегація також встигла відвідати місцевий музей Бородянки, де зберігаються трагічні свідчення боротьби громади за життя.
У Боярці делегація побувала в Центрі соціальних служб, інклюзивному центрі, Молодіжному просторі та дізналась про досвід реалізації проєкту «Право на сім’ю», який презентувала національна менеджерка проєкту Антоніна Загроцька.


Другий день візиту пройшов у СОС Дитячому Містечку у Броварах. Учасники побачили, як працює модель родинного виховання, а також дізнались про підтримку молоді після виходу з-під опіки.
Сергій Лукашов, національний директор МБО «СОС Дитячі Містечка» Україна відзначив:
Інтернат ніколи не замінить дитині родину. Бо навіть за найзолотіші бюджети там ніхто не співає дитині колискову. А дитині потрібен хтось, хто приголубить, відповість на плач, скаже: «Я з тобою».
Олена Кріпак, директорка Київського обласного відділення «БФ «СОС Дитяче Містечко», провела екскурсію територією Містечка, в якому проживають прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, у тому числі, які перемістились з тимчасово окупованих територій нашої країни. У кожному будинку відчувається затишок і турбота.
Наталія Литвинова, менеджерка проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми», презентувала практики впровадження реформи кращого догляду для дитини в інших областях. Зокрема про досвід впровадження мінімального пакету соцпослуг і супровід, який отримають громади. Та головне, вони зможуть надавати послуги з розумінням реальних потреб сімей з урахуванням інтересів дітей.


Своїми враженнями від візиту громади Полтавщини обмінялися також із колегами з Чернівецької області, з якими разом два дні всотували кожну ідею, кожне оптимальне знайдене для себе рішення.
Цей візит — це про ідеї, які варто привозити додому. Про практики, які можна адаптувати і впровадити. Маємо надію, що він стане поштовхом системних змін у громадах-партнерах, які повинні діяти і приймати рішення завжди з врахуванням кращих інтересів дитини. А ми готові у цьому їм сприяти,
— відзначила Наталія Шкоденко, менеджерка проєкту Better Care в Полтавській області.