fbpx

Інтернати не забезпечують щасливе дитинство: про важливість реформування системи підтримки дітей в Україні

12–13 грудня в Чернівцях відбувся другий Національний форум партнерів СОС Дитячі Містечка “(Не)Дитячі питання: відповідальна спільнота дорослих у захисті дитинства”. На заході представники уряду, громадських організацій та експерти обговорили виклики та шукали шляхи реформування системи догляду й підтримки дітей в Україні.


81% українців досі вважають інтернати необхідними, хоча всі випускники інституційних закладів стверджують, що вони не здатні забезпечити дитині щасливе дитинство.

“Інтернат не може замінити родину — це факт,” — наголосила заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва. Вона також підкреслила, що лише 3% місцевих бюджетів спрямовується на підтримку родин із дітьми.

Сергій Лукашов, директор СОС Дитячі Містечка, звернув увагу на ключову роль дітей у майбутньому країни: “Після перемоги нас чекають серйозні випробування щодо відновлення країни та інтеграції в Європу. Це завдання нашого молодого покоління. Тому ми, як держава, маємо зосередитися на підтримці сімей із дітьми. Якщо ми втратимо ці сім’ї, ми втратимо ціле покоління, бо тільки в люблячій родині дитина може вирости особистістю”.

Особливою подією форуму став показ вистави “Найкращий день та інші неприємності”, яка створена на основі реальних історій випускників інтернатних закладів. Постановка реалізована в межах інформаційної кампанії «Заглушені голоси», яка покликана адвокатувати реформу системи догляду та підтримки дітей (деінституціалізацію).

Деінституціалізація — це не лише інвестиція у щасливе дитинство та розвиток дітей, а й важливий крок на шляху до європейського майбутнього України.

Разом ми можемо створити умови, в яких кожна дитина зростатиме в любові та безпеці.