fbpx

Адвокаційна діяльність

Адвокація в СОС Дитячі Містечка Україна – це дії, спрямовані на зміну політик і практик, які впливають на благополуччя дітей з ризиком втрати батьківського піклування та вже залишилися без батьківського піклування.

Успішна адвокація підвищує обізнаність і впливає на тих, хто грає ключову роль в реалізації прав дітей, веде до політичних, соціальних, економічних і культурних змін, які зачіпають життя дітей, що можуть бути збережені в довгостроковій перспективі.

Ми робимо внесок у деінституціалізацію:

  • приймаємо активну участь у сприянні реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та плану заходів з її реалізації;
  • в рамках меморандумів з Луганською облдержадміністрацією та Броварською райдержадміністрацією допомагаємо імплементувати Стратегію, зокрема впроваджувати соціальні послуги для сімей та дітей у громадах;
  • активно впливаємо на формування національного законодавства з прав дітей, входимо до складу постійної Міжвідомчої комісії з питань захисту дітей при Міністерстві соціальної політики України;
  • наші зусилля з адвокації на національному рівні сприяли підтримці Резолюції Генеральної Асамблеї ООН про права дитини з фокусом на дітях, які залишилися без батьківського піклування, у листопаді 2019 року.

Даємо дітям трибуну для відстоювання своїх прав:

  • в рамках меморандуму з Уповноваженим Президента України з прав дитини спільно розвиваємо Національну раду дітей та молоді (шість наших молодих людей приєдналися до НРДМ та є її активними учасниками). Ми є партнерами щорічного Всеукраїнського Форуму Національної ради. У 2019 році Форум відбувся за участі Президента України Володимира Зеленського.

  • допомогли нашій вихованці Євгенії Єршовій представити Україну на міжнародній конференції у Женеві, присвяченій 30-річчю Конвенції ООН про права дитини. Її заклик, що діти мають виховуватися у сімейному оточенні, а не в інтернатах, і держава має ставити їх за пріоритет, набув широкої міжнародної уваги.Наша мета, щоб кожна дитина виховувалсь у родині!

Зв’язатися з нами

ВАКАНСІЯ
Радник з питань захисту прав дітей
sos-ukraine.org