Проект «Євросоюз для молоді: можливості працевлаштування та стабільність»

Новий проект організації СОС Дитячі Містечка призначений сприяти створенню кращих перспектив зайнятості та підприємництва для вразливої молоді та розширення їх активної участі на ринку праці у Вірменії, Білорусі та Україні.

 

Оскільки безробіття серед молоді є однією з найбільш складних проблем, з якими стикаються майже всі країни СНД, СОС Дитячі Містечка Австрія разом зі своїми партнерами: міжнародною федерацією SOS Kinderdorf International, розробником навчальних програм Афлатаун ​​- Aflatoun International, СОС Дитячі Містечка Україна, СОС Дитячі Містечка Арменія, СОС Дитячі Містечка Білорусь, а також їх місцеві партнери: «Белбіз» у Білорусі, «Центр підтримки бізнесу» у Вірмении, «Альянс за громадянські права» в Україні, – починає за підтримки Євросоюзу та Австрійського Агенства Розвитку проект, присвячений розширенню можливостей та розвитку потенціалу зайнятості та підприємництва для соціально та економічно вразливих молодих людей. Задля сприяння гендерній рівності, не менше 60% учасників проекту складатимуть жінки.

 

У результаті проекту, приблизно 740 молодих людей в 3 країнах покращать свої життєві соціальні, професійні навички, навички пошуку роботи; у тому числі в Україні це мінімум 240 чоловік. Вони підвищать свої знання про конкурентний ринок праці, про професії, які користуються попитом, де шукати роботу і як правильно підготуватися до процесу влаштування на роботу. Завдяки всесторонній особистій оцінці вони дізнаються свої сильні та слабкі сторони, визначать свої особисті та професійні цілі. Також молоді люди будуть мати можливість придбати та розвинути необхідні професійні навички. Щоб програма навчання була ефективною, вона буде поєднуватися з практичним досвідом. В співпраці з приватними та державними компаніями проект буде пропонувати різні можливості навчання, практики, стажування, а також зв’яже молодих бенефіціарів з потенційними роботодавцями. Заплановано, що не менше 54% учасників проекту пройдуть стажування та/або отримають роботу.

Проект також буде працювати в напрямку вдосконалення підприємницьких навичок молоді. Через адаптовану програму навчання, приблизно 200 молодих учасників проекту в 3 країнах – з них мінімум 90 чоловік в Україні – дізнаються, як створювати і розвивати власний бізнес. Крім того, молоді люди з кращими бізнес-ідеями отримають початкове фінансування та постійну підтримку на етапі до, під час та після інкубації свого бізнесу. Передбачається, що 45 бізнесів будуть створені до кінця проекту (15 в Україні).

Завдяки проекту молоді люди будуть інтегровані в ринок праці – вони будуть отримувати гідні робочі місця, або почнуть створювати власні підприємства. Як наслідок, вони почнуть заробляти на життя і матимуть кращі перспективи для свого майбутнього, стануть рівними, повноправними членами своїх спільнот.

 

У проекті буде використана комплексна навчальна програма «Next economy» – «Наступна економіка», – яка призначена для молодих людей, які хочуть покращити свої життєві та соціальні навички та шукати роботу. Програма Next Economy була розроблена в рамках пілотного проекту, здійсненого СОС Дитячих Містечка Нідерланди при співфінансуванні Міністерства закордонних справ Нідерландів, спрямованого на створення робочих місць для молодих чоловіків та жінок. В співробітництві з приватним сектором, з використанням інноваційного підходу, вразливі молоді люди були вмотивовані, навчені та фінансово підтримані для отримання оплачуваної роботи або створення бізнесу. Оскільки проект мав великий успіх, було вирішено використовувати уроки, отримані з нього в інших країнах, і реалізувати аналогічний проект для уразливих молодих людей у СНД, адаптувавши до місцевого контексту.

Програма Next Economy складається з 3 навчальних модулів: Основні життєві навички (11 занять); Зайнятість (12 занять); Коучинг (8 занять). Програма буде адаптована до контексту СНД на регіональному семінарі, а потім ще більше адаптована до контексту нашої країни на національному семінарі, куди будуть запрошені провідні спеціалісти в цій області.

Модель стимулювання зайнятості молоді Next Economy також буде поширена на широке коло державних та недержавних зацікавлених сторін, що займаються програмами зайнятості та підприємництва для вразливої молоді, і ми сподіваємося, що вона допоможе великому числу молодих людей в Україні.