SOS Дитячі містечка - Україна запрошує вас прийняти участь у міжнародній науково-практичній конференції

«На порозі самостійного життя: підтримка молоді, яка виходить з-під опіки»

Дата проведення: 29-30 вересня 2016 року

 


Зареєструватися зараз

 

Якщо ви…

- небайдужі до проблем дітей-сиріт та дітей, які з різних причин не отримують тепло та виховання від біологічних батьків, та переживаєте за їх майбутню долю.
- бажаєте знати правдиву статистику щодо дітей, які залишають дитячи будинки, інтернати, сімейні форми виховання.
- хочете мати повний та всебічний огляд методів вирішення проблем молоді, яка готується до самостійного життя.
- зацікавлені в отриманні кращих світових практик комплексного підходу до програми підтримки молоді, яка виходить з-під опіки.

Тоді перша міжнародна конференція на тему «На порозі самостійного життя: підтримка молоді, яка виходить з-під опіки» саме для Вас!

 

Дана конференція буде корисною для:

Інформація

Ви напевно знали, що найбільш небезпечний та критичний вік для людини - це підлітковий період. І саме в цей час молода людина готується до самостійного життя та отримує досвід та навички, які буде використовувати в соціальному середовищі в майбутньому.

Від самого народження дитина має права й обов’язки, які дозволяють адаптуватися до суспільного життя у дорослому віці, долати певні труднощі, соціалізуватися. Найкраще цей процес адаптації відбувається в люблячому сімейному колі. Але пам’ятаймо, що існує найбільш уразлива й незахищена категорія дітей - діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. На сьогодні найбільш актуальною проблемою є підготовка до самостійного життя молоді, яка виходить з-під опіки.

Міжнародна благодійна організація «SOS Дитячі Містечка», яка вже понад 65 років працює у багатьох країнах світу (134 країни), отримавши колосальний досвід роботи з дітьми та має своє власне представництво в ООН, презентує кращі методики роботи з молоддю, яка готується до самостійного життя. Досвід, накопичений в всьому світі, перевірений роками та адаптований для українського сьогодення. Ми присвячуємо 2 дні для того, щоб поділитися цим досвідом з усіма бажаючими.Що ви отримаєте під час конференції:

Опис унікального міжнародного досвіду роботи с молоддю, яка готується до самостійного життя; ефективні методики, що сприяють соціалізації підлітків; практичні поради кваліфікованих фахівців.

 

Зареєструватися зараз

Програма конференції

1 день
29.09.2016
9:00-10:00 Реєстрація. Ранкова кава.
10:00-11:30 Відкриття конференції. Офіційна частина. (Вступне слово, актуалізація теми, презентація дослідження, виступи спікерів та почесних гостей конференції).
11:30-12:00 Кава-пауза
12:00-13:00 Презентація роботи з дітьми та молоддю, яка виходить з-під опіки.
(Доповіді представників Міністерства соціальної політики України; Міністерства освіти та науки України, Уповноваженого Президента України з прав дитини, представників громадських організацій та експертів).
13:00-14:00 Обідня перерва
14:00-15:30

Майстер-класи

 • Людмила Петрановська: Відносини тривалістю в життя. Як підтримати молоду людину після виходу?
 • Надія Комарова: Молодіжна участь. Молодіжна участь розглядається в усьому світі як фундаментальний принцип молодіжної політики. Ключова ідея молодіжної участі полягає в наданні молодим людям можливості впливати на всі питання, які стосуються їхнього життя. Це вплив молодь може реалізувати як через участь у прийнятті рішень спільно з дорослими, так і через власну діяльність, відчутно допомагає вплив на навколишнє життя.
 • Олена Пазій та Лариса Фадєєва: Підготовка до самостійного життя. Досвід СОС батьків
 • Prof. Claire Cameron, Бондар Тетяна К.С.Н. : Презентація результатів дослідження «Вихід з-під опіки та працевлаштування в п’яти Європейських країнах: незадокументована проблема?» та «Актуальні аспекти підготовки дітей до самостійного життя та виклики соціальної адаптації випускників». Дискусія
15:30-16:00 Кава-пауза
16:00-17:30

Майстер-класи

 • Людмила Петрановська: Шторм в родині. Як пережити? (Коли прощаємося та приймаємо нових дітей)
 • Тетяна Іванова: «Life Skills» - програма самостійності для випускників. Досвід Дитячого Центру «Сонячне світло». Презентація досвіду роботи програми самостійності «Life Skills» при Дитячому Центрі «Сонячне світло»: основні дієві принципи роботи з підлітками та основні задачі дорослого у процесі їх підготовки до самостійного життя.
 • Оксана Артюх: Державний інститут сімейної та молодіжної політики - Проект «Соціальний барометр». «Молодіжний барометр». Його мета – дослідження молодіжних проблем методами сучасної соціології та психології силами самої молоді.
 • Tomasz Saj, Jerzy Leziak, Tomasz Wrzosek: «На старт! Увага! Руш!» Підтримка молодих людей на їхньому шляху до самостійного життя: досвід СОС Польщі.
2 день
30.09.2016
9:30-10:00 Ранкова кава. Реєстрація на майстер-класи
10:00-11:30

Майстер-класи

 • Алевтина Седоченко: Современная профориентация подростков: 3 ключевых принципа.
 • Олена Андрухович.: Презентація модернізованої молодіжної програми СОС України.
 • Любов Лоріашвілі: Перехід до самостійного життя. Як підготувати підлітка.
 • Олена Голоцван: Статеве виховання підлітків. Що таке сучасне статеве виховання? Обґрунтування необхідності статевого виховання. Ситуація в Україні і світі. Факти і міфи про підлітковий вік. Як говорити з підлітком: що говорити і як говорити?
11:30-12:00 Кава-пауза
12:00-13:30

Майстер-класи

 • Eija Leinonen: Вихід з-під опіки та пробне проживання. Досвід СОС Фінляндії.
 • Сергій Соколов та Вікторія Жеромська: Методика тимчасового пробного проживання. Мета, завдання методики. Принципи та підходи організації тимчасового проживання. Методи оцінки підготовки молоді до самостійного життя. Історії з життя.
 • Оксана Насибулліна та Анастасія Ратушняк: Програми «Супертінейджер», «Піклування», «Самостійні кроки» СОС Дитячого Містечка. Мета, завдання програм. Основні етапи реалізації. Результати.
 • Анастасія Медко: Соціальний театр. Використання методики «Соціальний театр» у підготовці до самостійного життя (театр «Форум», театр «Рівний рівному», Театр PlayBack).
14:00 Офіційне закриття конференції. Підведення підсумків.
Фуршет
3 день
1.10.2016
опціонально*
11:00-16:00 Кейс: Відкриття майстерні для здобуття молоддю практичних навичок на території СОС Дитячі Містечка в м. Бровари. За підтримки ТОВ «Порше Україна».
Закриття конференції

*Відвідання церемонії урочистого відкриття майстерні для підлітків в м. Бровари можливе за попередньою реєстрацією. Кількість гостей обмежена. Трансфер до та з Броварів – за власні кошти.
Додаткова інформація – на рецепції конференції або за телефоном (+380 93 364 6608)


Зареєструватися зараз

Спікери

Claire Cameron

Claire Cameron

Eija Leinonen

Eija Leinonen

Jerzy Leziak

Jerzy Leziak

Tomasz Saj

Tomasz Saj

Tomasz Wrzosek

Tomasz Wrzosek

Тетяна Іванова

Тетяна Іванова

Олена Андрухович

Олена Андрухович

Оксана Артюх

Оксана Артюх

Тетяна Бондар

Тетяна Бондар

Олена Голоцван

Олена Голоцван

Вікторія Жеромська

Вікторія Жеромська

Надія Комарова

Надія Комарова

Любов Лоріашвілі

Любов Лоріашвілі

Анастасія Медко

Анастасія Медко

Оксана Насибулліна

Оксана Насибулліна

Людмила Петрановська

Людмила Петрановська

Анастасія Ратушняк

Анастасія Ратушняк

Алєвтіна Седоченко

Алєвтіна Седоченко

Сергій Соколов

Сергій Соколов

Місце проведення

Конференція проходитиме на лівому березі Дніпра, в конференц-залі отелю Братислава (м. Дарниця). Адреса отелю: м. Київ, вул. Андрія Малишко 1
(Інформація для іногородніх гостей: на жаль в участь у конференції не входить проживання в готелі. Але ви можете забронювати номер за власні кошти за телефоном готелю ?+380 44 537 39 74)


Зареєструватися зараз


Є питання щодо конференції? Отримайте відповідь!

38 044 2329581
office@sos-ukraine.org

Акредитація представників ЗМІ за телефоном +38 066 906 3117
або e-mail viktoriya.zheromskaya@sos-ukraine.org